09.11.2023 14:57
Tere olen 20 aastane noormees ja pidevalt on alkohooliga probleeme ja alkohooli juues muutun natuke agressiivseks ja kaotan lähedasi sellega soovin leida abi aga ei tea kust?
Karin Kilp
alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut
09.11.2023
Tere. Kurb kuulda. Ilmselt vajate professionaalset abi. Soovitan alustada perearstist ja temaga nõu pidada. Alkoholisõltuvusega tegelevad ka ravikeskused. Abipakkujate kontaktid leiate https://alkoinfo.ee/et/kuidas-vahendada/spetsialisti-abi/kuhu-poorduda/
09.11.2023 14:55
Kuhu jäi Abot? Ma ei leia teda. Ma vajan teda.
Karin Kilp
alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut
09.11.2023
Tere. Aboti aeg alkoinfo lehel sai läbi. Kui vajate abi ja räägite inglise keelt, siis soovitan alla laadida mõne rahvusvahelise äpi, näiteks Woebot on tasuta saadaval ja täidab sarnast rolli.
15.09.2023 10:19
Tere! Kus Narvas ja kes tegeleb alkoholisõltuvuse ravimisega?
Karin Kilp
alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut
15.09.2023
Tere
Alkoholisõltuvusega tegelevate ravikeskuste kontaktid, nende hulgas Narva haigla ambulatoorse kabineti vastuvõtuajad leiate siit.
Alkoholist loobumine võib olla üllatavalt raske. “Ei”-ütlemisele järgneb sageli kaaslaste reaktsioon:
Ent igaühel on õigus keelduda. Enda eest hoolitsemine on täiesti normaalne ja keegi ei pea alkoholi tarvitama lihtsalt sellepärast, et juua on lihtsam kui keelduda. Eriti tobe on pärast kahetseda, et klaasi vastu võtsid ja tühjaks jõid, kuigi tegelikult eriti ei tahtnudki.
Sobivaim “ei” ütlemise viis sõltub seltskonnast ja situatsioonist. Üldreeglina on kõige tõhusam öelda otse, et sa ei soovi. Mõnel juhul toimivad aga paremini vabandused ja vältimine.
Keeldu joomisest otsustavalt ja kindlal häälel, öeldes „tänan, ma ei taha.“ Vaata pakkujale silma, see lisab sõnumile kaalu. Võid lisada ka põhjenduse, näiteks: