X
X

Leia kaardilt

Loe teenuste kohta lähemalt siit.


Küsimused ja vastused

21.08.2017 12:05

Soovin lähimat konsultatsiooni(mitte perearsti)
Viimsis. Tel. või maili aadressi, mida edasi teha.
Ja lähimat AA rühma.
Tänud ette,
MM

Ekspert

TAI

Ekspert

21.08.2017

Loe täispikkuses

Tere! Soovitame esmalt siiski pöörduda perearsti poole. Kui olete seda juba teinud, ent pole soovitud tulemusega rahul, siis lähim alkoholitarvitamise häire ravi teenuse osutaja on Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Paldiski mnt 52, Tallinn. III korrus tel: 617 2582, E-R 8.30 – 17.00, kte@regionaalhaigla.ee. Ravile pöördumine on tasuta. Rohkem infot alkoholitarvitamise häire ravi kohta leiate siit. http://alkoinfo.ee/et/nou-ja-abi/spetsialisti-abi/milles-seisneb-alkoholitarvitamise-haire-ravi/.

Sobiva AA-rühma ja AA kohta lugeda saab siit: https://aaestonia.com/koosolekud

14.08.2017 15:58

Jätkuks eelmisele küsimusele: see on see süst, mis tehakse alkoholi tarvitamise vastu, mille toime on selline, et alkoholi tarvitamine või alkoholi sisaldavate toiduainete tarvitamine selle süsti mõju ajal võib lõppeda fataalselt.

Jane Alop

Jane Alop

ekspert Tervise Arengu Instituut

14.08.2017

Loe täispikkuses

Tere taas!

Tõenäoliselt on tegemist tugevatoimelise ravimiga disulfiraam. Loodan, et lisaks sellele saate ka psühhosotsiaalseid sekkumisi (nõustamine, grupitöö, psühhoteraapia), mis aitavad saavutada soovitud ravitulemust ehk alkoholi mittetarvitamist. Äädikas ei ole alkohol, sellegi poolest soovitan raviasutusse tagasi pöörduda ja konsulteerida ravimi võimalike kõrvalmõjude osas arvestades juba teie organismi eripära.

11.08.2017 16:15

Tere!
Mulle tehti täna süst, mille mõju kestvuseks on 1 aasta. Kas tohin süüa toite, mis sisaldavad äädikat või on äädikamarinaadis? Kas retinooli sisaldavad kommid (näit Kirju Koer) on mulle ohtlikud?

Jane Alop

Jane Alop

ekspert Tervise Arengu Instituut

11.08.2017

Loe täispikkuses

Tere!

 

Teie kirjast ei selgu, mis süstist on jutt ja seetõttu pole võimalik teie küsimusele kahjuks vastata.

Igasuguste ravimite kohta on kõige mõistlikum küsida infot arstilt, kes selle ravimi on teile määranud. Tema teab määramise põhjust, teie organismi seisundit ja ravimi võimalikke kõrvalmõjusid. Üldjuhul arst ka selgitab patsiendile kõiki neid asjaolusid. Kui teil jäi midagi siiski ebaselgeks või on ununenud, siis julgustame arstiga uuesti ühendust võtma. Kui tegemist oli eriarstiga, kellega ühenduse saamine on keeruline, siis pöörduge oma perearsti poole, kes on kindlasti sama pädev vastama. Infot võite saada ka apteekrilt kui teate ravimi nime, mida teile süstiti.

 • Küsi nõu


  (Esita oma alkoholiga seonduv küsimus või mure.)


 • (Sinu e-posti aadressi ei avaldata.)
 • Vastus saadetakse Sinu esitatud e-postile ning küsimus koos vastusega avaldatakse ka alkoinfo.ee veebilehel. Küsimustele vastatakse viie tööpäeva jooksul.

Küsimustele vastavad

Küsimustele vastavad

Jane Alop

Jane Alop

ekspert Tervise Arengu Instituut

Kadri Andresen

Kadri Andresen

psühhiaater AJK-Kliinik, Tartu

Liina Altroff

Liina Altroff

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

Ljudmilla Atškasov

Ljudmilla Atškasov

psühholoog AJK-Kliinik, Tartu

Triin Ülesoo

Triin Ülesoo

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

Triin Sokk

Triin Sokk

vanemspetsialist Tervise Arengu Instituut

 • Küsi nõu


  (Esita oma alkoholiga seonduv küsimus või mure.)


 • (Sinu e-posti aadressi ei avaldata.)
 • Vastus saadetakse Sinu esitatud e-postile ning küsimus koos vastusega avaldatakse ka alkoinfo.ee veebilehel. Küsimustele vastatakse viie tööpäeva jooksul.
X
testid siit saad abi
euro
LIITU
KRISTELI
TIIMIGA JA AITA
TAL VÕITA!
LIITU
KARL-ERIKU
TIIMIGA JA AITA
TAL VÕITA!
LOO OMA TIIM

Loo enda "Septembris ei joo" Facebooki üritus. Nõuanded ürituse loomiseks:
- Jäta oma üritus avalikuks.
- Ürituse nimes kasuta lauset "Septembris ei joo" ja oma tiimi hashtagi (Nt."Septembris ei joo #tiimSuitsupääsuke").
- Ürituse kaanepildina saad kasutada „Septembris ei joo“ pilti. Pildi saad alla laadida siit.

Kas vähendada?

Kuidas alkohol sinu elu mõjutab? Kust alates on tegu probleemiga? Mida sa võidad või kaotad joomist vähendades? Milliseid harjumusi võiks muuta? Millised on sinu eesmärgid?

Loe rohkem

Kuidas vähendada?

Kuidas juua vähem kodus või väljas? Miks inimesed joovad? Kuidas võidelda sooviga juua? Kuidas mitte libastuda? Kuidas olla hea enesekehtestaja ning öelda „ei“? Kuidas pikaajaliselt motivatsiooni hoida? Mida teha, kui ebaõnnestud?

Loe rohkem
Mis on mõõdukas alkoholi tarvitamine?
 • MÕÕDUKUSE PIIRES
  Mõõdukas alkoholi tarvitamine >

  Kust jookseb piir? Kas otsustada tuleks enesetunde järgi? Mitu klaasi päevas või nädalas võib juua, ilma et riskid tervisele oleks suured?

  Alkoholiühik >

  Kuna joogid sisaldavad erineval määral etanooli ehk puhast alkoholi, on võetud alkoholisisalduse kirjeldamiseks kasutusele alkoholiühiku mõiste. Üks alkoholiühik on 10 g puhast alkoholi. Vaata kui palju see teeb erinevate alkoholitüüpide puhul.

  AUDIT – test alkoholi tarvitamise hindamiseks >

  Alkoholi tarvitamist ja sellega kaasnevaid riske on võimalik hinnata spetsiaalse testi abil, mille nimi on AUDIT. Seda kasutavad ka paljud arstid, õed ja teised spetsialistid oma igapäevatöös. Tee AUDIT test ja saa teada, kas peaksid oma alkoholitarvitamise pärast muretsema!

 • ÜLE PIIRIDE
  Binge drinking ehk purjutamine >

  Korraga suurte koguste joomist eesmärgiga purju juua nimetatakse purjutamiseks ehk binge drinking’uks. Purjutamine tähendab, et ühe joomiskorra ajal (nt ühel peol) juuakse ära vähemalt 6 alkoholiühikut või rohkem.

  Kuidas ära tunda probleemi? >

  Küsimused, mis aitavad aru saada, kas alkohol on muutunud sinu jaoks probleemiks.

  Liigtarvitamise astmed >

  Spetsialistid jagavad alkoholitarvitajad nelja erineva riskiastmega rühma: madala riskiga tarvitajad, riskitarvitajad, kuritarvitajad ja sõltlased. Loe täpsemalt, kui palju inimesi erinevates rühmades on ja kuidas probleemide raskusastmetel vahet teha. Millisesse rühma sina kuulud?

  Kuritarvitamine ja sõltuvus >

  Kuidas ära tunda alkoholitarvitamise häiret - kuritarvitamist ja sõltuvust? Mis on kuritarvitamisel ja sõltuvusel vahet? Mis on võõrutusnähud ja mida peaksid teadma tolerantsist?

doctor

Testi on teinud 54376 inimest

Saa teada, kas peaksid oma alkoholi-
tarvitamise pärast muretsema.

Loe audit testi kohta lähemalt
audit

Audit test

Küsimused 1 / 11

Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke?

VASTAN JA JÄRGMINE KÜSIMUS

ALKO Kalkulaator

Joogid sisaldavad alkoholi erineval määral. Alkokalkulaator on mõeldud selleks, et saaksid lihtsasti teada, mitu ühikut puhast alkoholi leidub sinu pitsis või klaasis.
Jälgi ka pikema aja jooksul, kui palju alkoholi tegelikult sinu organismi jõuab.
Proovi kasvõi kord teisendada oma joodud kogused alkoholiühikuteks ning vaata järgi, kas need jäävad mõõdukuse piiridesse!

EDASI

Mõju elukvaliteedile

Õnnelik elu tähendab tasakaalu kõigis eluvaldkondades. Alkohol võib eneselegi märkamatult õõnestada sinu elukvaliteeti. Loe, kuidas ära tunda ohumärke suhtes, kuidas alkohol mõjutab sinu tulemusi spordis ning miks sinu voodielu oleks rahuldustpakkuvam alkoholita.

Loe edasi

TUULI LUGU

Meie perel oli kolm aastat tagasi selline hea kogemus, kui me käisime Siberis ja elasime aasta otsa Vissarionlaste kogukonnas ja see kogukond on selline, kus alkoholi ei tarbita üldse.

Vaata kõiki lugusid

PRIIDU LUGU

Minu alkoholitarbimine sai alguse sellest, kui põhikoolis võtsid klassivennad vanemate tagant auto, tegid lõbusõitu ja põrutati Lasnamäel ühel tänaval vastu elektrivalgustusposti…

Vaata kõiki lugusid

ALKOHOLI MÕJU TERVISELE

Kliki kehal olevatel mummudel, et näha, millist mõju alkohol avaldab kehaosadele. Erinevate terviseteemade kohta saad lugeda klikkides suurtel ringidel.

Alkoholi liigtarvitamise ravi

Kas alkoholi liigtarvitamist tuleks ravida? Kuidas ravitakse alkoholitarvitamise häiret? Milline on ravi pikkus ja tulemuslikkus? Millal tuleks pöörduda abi järele? Kuhu pöörduda?

Loe rohkem

LÄHEDASED

Kuidas aidata lähedast, kes liigtarvitab alkoholi? Milline päästmine ei aita? Kuidas lähedasega rääkida? Kuidas ennast hoida ja aidata? Kuidas vabaneda kaassõltuvusest?

Loe rohkem

Nõuandenurk

08.09.2016 16:37

Soovin lähimat konsultatsiooni(mitte perearsti) Viimsis. Tel. või maili aadressi, mida edasi teha. Ja lähimat AA rühma. Tänud ette, MM
Ekspert

TAI

Ekspert

21.08.2017

Tere! Soovitame esmalt siiski pöörduda perearsti poole. Kui olete seda juba teinud, ent pole soovitud tulemusega rahul, siis lähim alkoholitarvitamise häire ravi teenuse osutaja on Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Paldiski mnt 52, Tallinn. III korrus tel: 617 2582, E-R 8.30 – 17.00, kte@regionaalhaigla.ee. Ravile pöördumine on tasuta. Rohkem info... Loe täispikkuses

 • Küsi nõu


  (Esita oma alkoholiga seonduv küsimus või mure.)


 • (Sinu e-posti aadressi ei avaldata.)
 • Vastus saadetakse Sinu esitatud e-postile ning küsimus koos vastusega avaldatakse ka alkoinfo.ee veebilehel. Küsimustele vastatakse viie tööpäeva jooksul.

OLED LAPSEVANEM?

Kui vanalt ja kuidas tuleks lapsega alkoholist rääkida? Kas sina tead? Testi ennast kohe! Auhinnaks eluterve laps!


LEHT NOORTELE!

Kas alko mõjub kõigile ühtemoodi? Mis saab, kui alkoga vahele jääd? Kas alkokommidest jääb purju?

Testi oma teadmisi alkoholist ja proovi mängudes lahendada alkoholiga seotud olukorrad!


TERVISEINFO.EE ON TÖÖVAHEND

spetsialistidele, kes saavad oma igapäevatöös mõjutada inimeste tervisekäitumist või muuta meie elukeskkonda tervislikumaks.