X
X

Найти на карте

Подробнее об услугах читайте здесь .

Вопросы и ответы

28.11.2016 13:50

Tere

Ma ei soovi midagi küsida. Tahaksin teid kiita, nii meeldiv on kuulda reklaame ja lugeda teiekodulehelt vastasuunalist liikumist massile! Olen ise 29aaastaseks saamas noormees ja pole terves oma elus tilkagi alkoholi joonud! Isegi ei tea mis maitsega on olu voi viin!
Minu toekspidamised ja pohimotted langevad kokku vagagi teie teavitatava infoga! Olen aastaid sarnaste argumantidega suunanud ja puudnud aidata inimestel silmi avada aga kahjuks olen olnud edutu! Ma tahaks uskuda et minu kindlameelsus aitas teie kampaanial ellu argata ja tegevust alustada 🙂

Suured tanud teile 🙂

Kaunist

Triin Ülesoo

Triin Ülesoo

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

28.11.2016

Читать полностью

Tere!

Suur tänu heade sõnade eest, need lähevad meile korda 🙂

Kindlasti on teiesugused inimesed, kes alkoholi ei tarvita juba oma käitumisega teistele eeskujuks – nähakse, et ka nii on võimalik 🙂 Tänu igaühe väiksele panusele me saamegi Eesti alkoholitarvitamist vähendada, nii et see enam nii suuri tervise- ja majanduslikke kahjusid ei põhjusta. Aitäh, et oma kindlameelsusega kaasa aitate!

Tervitustega
Triin Ülesoo

08.11.2016 11:01

Tere. Sooviksin saada infot seoses sellega, et kas alaealine võib poes asetada korvi kinnist alkiholi pudelit, kui täisealine seda soovib ja kas alaealine võib täisealise kõrvalolekul poes tassida korvi, kus asetseb alkoholi pudel(id)? Kas müüjal on õigus küsida selle eest mõlemalt dokumenti ja keelduda müümast täisealisele kui teine isik on alaealine?

Triin Sokk

Triin Sokk

vanemspetsialist Tervise Arengu Instituut

08.11.2016

Читать полностью

Tere!

Teenindajal on õigus keelduda täisealisele alkoholi müümast, kui tal on tunne, et alkohol võib sattuda alaealise kätte. Suure tõenäosusega ei suuda teenindaja kõiki poekülastajaid pidevalt jälgida ning seetõttu teeb otsuse selle info põhjal, mis tal olemas on. Kui täiskasvanud isik laseb lapsel valida alkoholipudeleid, siis võib teenindajal jääda mulje, nagu valiks alaealine neid endale tarbimiseks ning tal on õigus selle info põhjal keelduda alkoholi müügist.

Teenindaja saab sel viisil käitudes takistada alkoholi sattumist alaealise kätte. Juhul, kui täiskasvanu on siiski planeerinud ise alkoholi tarvitada, ei saa teenindajat süüdistada valesti käitumises, kuna olukord on mitmeti tõlgendatav ning alaealisele alkoholi kättesaadavuse piiramine on primaarne eesmärk.

Teenindajal on õigus küsida dokumenti kõikidelt alkoholi osta soovijatelt, Eestis väga tihti seda praktikat veel ei rakendata, kuid loodetavasti see muutub ning dokumendi näitamine muutub samuti iseenesestmõistetavaks.

Toon ära ka väljavõtte alkoholiseadusest:

3. peatükk PIIRANGUD ALKOHOOLSE JOOGI TARBIMISELE § 46. Alaealisel alkohoolse joogi tarbimise keeld
Alaealisel on alkohoolse joogi tarbimine keelatud.
§ 47. Meetmed alaealisel alkohoolse joogi tarbimise keelu tagamiseks
(1) Alaealisel on keelatud omada või vallata alkohoolset jooki.
(2) Alkohoolse joogi pakkumine, võõrandamine või üleandmine alaealisele on keelatud.
(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud keelu järgimiseks võib alkohoolse joogi võõrandaja või üleandja nõuda vastuvõtjalt isikut tõendava dokumendi esitamist ja keelduda alkohoolse joogi üleandmisest eelnimetatud dokumendi esitamata jätmise korral.
(4) Alkohoolset jooki ei tohi teadvalt võõrandada või üle anda isikule, kes võtab alkohoolse joogi vastu selle alaealisele pakkumise või üleandmise eesmärgil.

Lugupidamisega,
Triin Sokk
vanemspetsialist
Tervise arengu instituut

24.10.2016 15:28

Tere, veebilehel olev alkotest on pisut ebaadekvaatne. Vastasin esimesele küsimusele “Kui sageli sa tarvitad alkoholi sisaldavaid jooke?” vastusevariandiga “Mitte kunagi” ja järgmisel lehel pidin vastama “Mitu ühikut sa tavaliselt korraga alkoholi jood?”, kusjuures valikut 0 ei ole.
Ma pean mingi koguse märkima, ehk siis sisuliselt tühistama esimese vastuse.
Ma nimelt ei tarvita alkoholi, ka mitte väikeseid koguseid.

Triin Ülesoo

Triin Ülesoo

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

24.10.2016

Читать полностью

Tere!

Täname tähelepanelikkuse eest! Alkoinfo veeb on äsja suure värskenduse saanud ning ette võib tulla veel pisivigu, mida parandame. Test on mõeldud alkoholitarvitajatele, et nad saaksid hinnata oma tarvitamise juures tekkivaid riske. Seetõttu pole see mõeldud inimestele, kes üldse ei joo. Kuid tõepoolest esimeses küsimuses on ka selline vastusevariant. Täiendame testi nii, et vastajad, kes valivad esimeses küsimuses “Mitte kunagi” saaksid kohe oma testi tulemuse kätte.

Tervitustega
Triin Ülesoo
alkoinfo.ee toimetaja

 • Попросить совета:  (Задайте ваш связанный с алкоголем вопрос или расскажите о проблеме).


 • (ваш электронный адрес не публикуется)
 • Ответ высылается по указанному вами адресу электронной почты, кроме того, вопрос и ответ публикуются на сайте alkoinfo.ee. Ответы на вопросы даются в течение пяти рабочих дней.

На вопросы отвечают

На вопросы отвечают

Kadri Andresen

Kadri Andresen

psühhiaater AJK-Kliinik, Tartu

Ljudmilla Atškasov

Ljudmilla Atškasov

psühholoog AJK-Kliinik, Tartu

Triin Ülesoo

Triin Ülesoo

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

Triin Sokk

Triin Sokk

vanemspetsialist Tervise Arengu Instituut

 • Попросить совета:  (Задайте ваш связанный с алкоголем вопрос или расскажите о проблеме).


 • (ваш электронный адрес не публикуется)
 • Ответ высылается по указанному вами адресу электронной почты, кроме того, вопрос и ответ публикуются на сайте alkoinfo.ee. Ответы на вопросы даются в течение пяти рабочих дней.
X
Инструменты Здесь можно получить помощь
euro

НАДО ЛИ СОКРАЩАТЬ?

kasvahendada

Какое влияние оказывает алкоголь на вашу жизнь? С какого момента он превращается в проблему? Что вы теряете или выигрываете, сократив употребление алкоголя? Какие привычки можно изменить? В чем состоят ваши цели?

Читать дальше...

КАК СОКРАТИТЬ?

kuidasvahendada

Как меньше пить дома и вне дома? Почему люди пьют? Как бороться с желанием выпить? Как не сорваться? Как обрести уверенность в себе и сказать «нет»? Как поддерживать мотивацию? Что делать в случае неудачи?

Читать дальше...
Что такое умеренное употребление алкоголя?
 • В ПРЕДЕЛАХ УМЕРЕННОСТИ
  Умеренное употребление алкоголя >

  Где граница? Нужно ли доверять самочувствию? Сколько бокалов в день или в неделю можно выпить без особого риска для здоровья?

  Единица алкоголя >

  Напитки содержат разное количество этанола - чистого алкоголя и измеряются в единицах алкоголя. Одна единица алкоголя – 10 г. чистого алкоголя. Сколько единиц содержится в разных напитках?

  AUDIT – тест для оценки употребления алкоголя >

  Употребление алкоголя и связанные с ним риски можно оценить с помощью теста AUDIT. Им пользуются медики и другие специалисты. Пройдите тест AUDIT и узнайте, стоит ли вам беспокоиться!

 • ЗА ПРЕДЕЛАМИ
  Binge drinking, или неумеренное потребление >

  Разовый прием большого количества алкоголя - это неумеренное потребление, или binge drinking. Неумеренным считается прием от шести и более единиц алкоголя.

  Степени чрезмерного употребления >

  Употребляющие алкоголь делятся на четыре группы: потребители с низким и высоким рисками, злоупотребляющие и зависимые. Кто входит в группы и как понять степень тяжести проблемы. В какой группе вы?

  Злоупотребление и зависимость >

  Что такое расстройства, вызванные употреблением алкоголя? В чем разница между злоупотреблением и зависимостью? Что такое абстинентный синдром и что нужно знать о толерантности?

  Как распознать проблему? >

  Вопросы, которые помогут вам понять, что алкоголь стал для вас проблемой.

doctor

Количество прошедших тест 11630

УЗНАЙТЕ, СТОИТ ЛИ ВАМ БЕСПОКОИТЬСЯ
ОТНОСИТЕЛЬНО УПОТРЕБЛЕНИЯ АЛКОГОЛЯ.

Подробнее про тест AUDIT
audit

Тест AUDIT

Вопросы 1 / 11

Как часто вы употребляете напитки, содержащие алкоголь?

ОТВЕЧАЮ И К СЛЕДУЮЩЕМУ ВОПРОСУ

АЛКО КАЛЬКУЛЯТОР

Разные напитки содержат разное количесто алкоголя. Алкокалькулятор придуман для того, чтобы можно было легко узнать, сколько единиц чистого спирта содержится в вашей стопке или в вашем бокале. Рекомендуем проследить в течение некоторого времени, сколько алкоголя на самом деле попадает в ваш организм. Калькулятор имеется и в виде приложения, которое можно установить на свой телефон. Попробуйте хотя бы раз выразить выпитые количества в единицах алкоголя и посмотрите, попадают ли они в рамки умеренности?

дальше

ВЛИЯНИЕ НА КАЧЕСТВО ЖИЗНИ

Счастливая жизнь означает равновесие во всех ее сферах. Алкоголь может незаметно подорвать качество вашей жизни. Читайте, как распознать признаки опасности в отношениях, как алкоголь влияет на ваши спортивные результаты, и почему ваша постель предоставляет больше удовольствия без алкоголя.

Читать дальше

НОВАЯ ТРАДИЦИЯ – ЗАЙМЕМСЯ СПОРТОМ!

vahemonparem_2

У нашей компании была традиция устраивать по пятницам вечеринку вне дома. Но она себя исчерпала. Глупо же каждые выходные похмельем маяться. Теперь у нас новая традиция.

Смотреть все клипы кампании

МОЯ СТРАСТЬ – ФОТОГРАФИЯ

vahemonparem_1

Я не убежденный трезвенник. Бокал-другой по праздникам все же выпиваю. Но никогда не пью столько, чтобы утром из-за усталости или похмелья не хватило сил пойти в лес фотографировать.

Смотреть все клипы кампании

ВОЗДЕЙСТВИЕ АЛКОГОЛЯ НА ЗДОРОВЬЕ

Каждый знает, что алкоголь вреден для здоровья. Но знаете ли вы, что именно он делает с вашим организмом? Двигайте мышкой от кружочка к кружочку, чтобы увидеть, какое воздействие оказывает на организм алкоголь.

ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗМЕРНОГО УПОТРЕБЛЕНИЯ АЛКОГОЛЯ

Нужно ли лечиться от чрезмерного употребления алкоголя? Как лечат связанное с употреблением алкоголя расстройство? Сколько длится лечение и какова его эффективность? Когда нужно обратиться за помощью? Куда обращаться?

Читать дальше...

БЛИЗКИЕ

Как помочь близкому человеку, который злоупотребляет алкоголем? Какие попытки спасти не помогают? Как говорить с близким человеком? Как удерживаться и помогать себе? Как избавиться от совместной зависимости?

Читать дальше...

Уголок полезных советов

17.11.2016 20:51

Tere Ma ei soovi midagi küsida. Tahaksin teid kiita, nii meeldiv on kuulda reklaame ja lugeda teiekodulehelt vastasuunalist liikumist massile! Olen ise 29aaastaseks saamas noormees ja pole terves oma elus tilkagi alkoholi joonud! Isegi ei tea mis maitsega on olu voi viin! Minu toekspidamised ja pohimotted langevad kokku vagagi teie teavitatava infoga! Olen aastaid sarnaste argumantidega...
Triin Ülesoo

Triin Ülesoo

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

28.11.2016

Tere!

Suur tänu heade sõnade eest, need lähevad meile korda 🙂

Kindlasti on teiesugused inimesed, kes alkoholi ei tarvita juba oma käitumisega teistele eeskujuks – nähakse, et ka nii on võimalik 🙂 Tänu igaühe väiksele panusele me saamegi Eesti alkoholitarvitamist vähendada, nii et see enam nii suuri tervise- ja majanduslikke kahjusid ei põhjusta. Aitäh, et o... Читать полностью

 • Попросить совета:  (Задайте ваш связанный с алкоголем вопрос или расскажите о проблеме).


 • (ваш электронный адрес не публикуется)
 • Ответ высылается по указанному вами адресу электронной почты, кроме того, вопрос и ответ публикуются на сайте alkoinfo.ee. Ответы на вопросы даются в течение пяти рабочих дней.

МУДРЫЙ ЛИ ВЫ РОДИТЕЛЬ?

В каком возрасте и как нужно говорить с ребенком об алкоголе? Знаете ли вы? Проверьте себя! Приз – здоровый ребенок.


СТРАНИЦА ДЛЯ МОЛОДЕЖИ

Одинаково ли на всех влияет алкоголь?Что будет, если ты попадешься с алкоголем? Можно ли опьянеть от конфет с алкогольной начинкой? Проверь свои знания об алкоголе и попробуй в игровой форме решить связанные с алкоголем ситуации.


TERVISEINFO.EE – ЭТО ИНСТРУМЕНТ

для специалистов, которые в своей повседневной работе могут оказывать влияние на поведение людей в отношении здоровья или занимаются оздоровлением среды нашего обитания.