X

Küsimused ja vastused

18.09.2020 14:23

Tere,minu elukaaslane on alkoholist sõltuvuses.Ei soovi arsti abi põhjusel,et info läheb läbi perearsti kindlustusfirmale kus tal on tehtud elukindlustus.Kas psühhiaatria kliinik ja perearst jagavad infot kindlustusfirmaga.Tänu vastuse eest.

Betty-Maria Märk

Betty-Maria Märk

vanemspetsialist, Tervise Arengu Instituut

18.09.2020

Tere

Alkoholihäire või sõltuvus on haigused ja neid käsitletakse vastavalt sellele. Kindlustusfirmal ligipääsu digiloole ei ole, aga ta võib  ilmselt  põhjendatult teha päringu arstile.

22.07.2020 15:03

Tere!
Kolleeg täna hommikul pöördus murega, et tunneb järjekordselt alkoholilõksu langemist.. (Paar aastat tagasi oli tal tõsine tsükkel, vahepeal kõik justkui hästi oli ja nüüd siis jälle)
Kuidas anda talle head nõu edasise käitumise osas.. kuidas alkoholijanule vastu seista, kust leida head spetsialisti, kes aitaks … ?

Ljudmilla Atškasov

Ljudmilla Atškasov

psühholoog AJK-Kliinik, Tartu

22.07.2020

Loe täispikkuses

Tere!

 

Eestis on võimalik saada programmi “Kainem ja tervem Eesti” raames tasuta alkoholitarvitamisehäire ravi- ja nõustamisteenuseid (sh on teenused tasuta ka ravikindlustamata isikutele). Täpsemalt saate lugeda siit (https://alkoinfo.ee/et/nou-ja-abi/spetsialisti-abi/milles-seisneb-alkoholitarvitamise-haire-ravi/).

Lisaks on võimalik alkoinfo.ee lehel läbida tasuta iseseisvalt programm “Selge”, mis aitab tarvitamise kontrolli alla saada ja enda tarvitamisega seonduvat põhjalikumalt analüüsida Täpsemalt saate lugeda (https://selge.alkoinfo.ee/?q=homepageguest)

 

Alkoinfo.ee lehelt leiate palju harivat infot selle kohta, kuidas säilitada motivatsiooni.  (https://alkoinfo.ee/et/kuidas-vahendada/muutuste-sailitamine/motivatsiooni-sailitamine-rajal-pusimine/), kuidas toime tulla tungiga (https://alkoinfo.ee/et/kuidas-vahendada/muutuste-elluviimine/joomissoovi-taltsutamine/) ja  tagasilangusega (https://alkoinfo.ee/et/kuidas-vahendada/muutuste-sailitamine/tagasilangused/), kuidas alkoholile ei öelda ja end kehtestada ja muud kasulikku (https://alkoinfo.ee/et/kuidas-vahendada/muutuste-elluviimine/ei-utlemine/ )  ja  (https://alkoinfo.ee/et/kuidas-vahendada/muutuste-elluviimine/enesekehtestamine/).

 

Teie kolleegil on vedanud, et tal teie näol selline hooliv inimene olemas on!

01.07.2020 12:19

KAS TASUB BOHMELLILE JUUA PEALE PIIMA ?

Karin Kilp

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

01.07.2020

Loe täispikkuses

Tere

Kõige parem oleks, kui sa pohmellini üldse ei jõuaks. Kui  see on siiski juhtunud, siis alkoholivaba vedeliku (vesi, mineraalvesi, mahl) joomine on kindlasti õige tegu. See on sellepärast, et alkohol väljutab kehast vedelikku ja nüüd tuleks see kindlasti kehale tagasi anda. Kuna piim  on vedelik, siis see ka toimib nagu vedelik ja vedeliku joomine on  täiesti asjakohane.

Samas, pohmell tuleb üle elada, piim seda  ei ravi.

  • Küsi nõu


    (Esita oma alkoholiga seonduv küsimus või mure.)


  • (Sinu e-posti aadressi ei avaldata.)
  • Vastus saadetakse Sinu esitatud e-postile ning küsimus koos vastusega avaldatakse ka alkoinfo.ee veebilehel. Küsimustele vastatakse viie tööpäeva jooksul.

Küsimustele vastavad

Küsimustele vastavad

Anneli Sammel

Anneli Sammel

alkoholi ja tubaka valdkonna juht, Tervise Arengu Instituut

Betty-Maria Märk

Betty-Maria Märk

vanemspetsialist, Tervise Arengu Instituut

Kadri Andresen

Kadri Andresen

psühhiaater AJK-Kliinik, Tartu

Karin Kilp

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

Ljudmilla Atškasov

Ljudmilla Atškasov

psühholoog AJK-Kliinik, Tartu

X
testid siit saad abi
euro