X
X

Leia kaardilt

Loe teenuste kohta lähemalt siit.


Küsimused ja vastused

09.07.2018 12:48

Tere,

Kirjutan teile võimalikult lühidalt, kuid valgustavalt ja konkreetselt.

Mind joodeti surmavasse joobesse ja süüdlane pääses puhtalt. Mina aga panin toime kriminaalkuriteo olles sellises joobes, mille eest sain 3 kuud reaalset vangistust aasta ajaga tingimisi(varastasin naiste poest 3 naiste jopet, ise olen mees ja teps mitte varas).

Kohus ütles, et see ei loe, et ma olin joobes, vastutama pean ikka – olen üldiselt nõus, aga ise ma end sellisesse olekusse ei viinud ja ma ei mäleta mitte midagi ja ma üleüldiselt ei saa aru, kuidas ma sellisesse joobesse sattusin(ei hala, ei otsi väljapääsu, tahan õiglust).

Mul oli 4,63 promilline joove
0,49 BAC %

Ma taasavan oma süüdistuse, mis lõpetati, sest ei olnud piisavalt asitõendeid ja avalik huvi puudus(ma süüdistasin uimastamise suhtes). Süüdistatava ütlustel on täpselt öeldud, mida mulle joodeti, kus joodeti ja kui palju joodeti(spekuleerides saab väita, et uimastamine oli ka mängus).

Kirjutan täna teile, sest teie ehk teate enam.. Ehk oskate mind isegi aidata, vastaselt ma lähen Eesti ülikoolidesse esinema ja palun tudengitel uurimustöö põhjal välja tuua täpse prognoosi, et õiglus jalule seada.

Palun öelge mulle, kas teil on võimalik luua mulle dokument samalaadne nagu defekteerimisakt, et see politseile asitõendina esitada, et mu süüdistus edasi prokuratuuri jõuaks?

Kirjutage mulle julgelt, olen igaljuhul kirjavhetuseks valmis – see juhtum pani mind sundrändele 3 aastaks, pidin oma kodumaalt lahkuma ja ma ei ole üldse rahul sellega, et nüüd kriminaaliks tembeldatud olen.

Lugupidamisega,
Ivo

Anneli Sammel

Anneli Sammel

alkoholi ja tubaka valdkonna juht, Tervise Arengu Instituut

09.07.2018

Loe täispikkuses

Tere!

Teie kirjale tuginedes saame aru, et olete enda hinnangul mittetahtlikult kuritarvitanud alkoholi ja sooritanud seetõttu õigusrikkumise, mille eest olete juba karistuse kandnud, kuid tunnete, et teie jaoks ei ole õiglust jalule seatud. Kahjuks ei näe me Tervise Arengu Instituudi kui institutsiooni poolt võimalust siinkohal teid aidata, sest me ei tegele ekspertiisiga ega lahenda ka õiguslikke probleeme. Soovitame teil esmalt leida endale juriidilist nõu.

Lugupidamisega

28.06.2018 12:23

Tere,

Kas alkohooliku lähedasel oleks Tallinnas kuskil nõustamisele tulla? Tunnen, et alkoholi tarbimine muserdab meie kooselu ja sooviksin soovitusi, kuidas asju parandada. Kaaslane on tunduvalt tujukas, närviline, reageerib üle, süüdistab mind kõiges ja ajab vahel täitsa ebaloogilist juttu. Sooviksin väga abi saada.
Ette tänades!

Anneli Sammel

Anneli Sammel

alkoholi ja tubaka valdkonna juht, Tervise Arengu Instituut

28.06.2018

Loe täispikkuses

Tere! Tallinnas on võimalik pöörduda PERH-i. „Kainem ja tervem Eesti“ teenuste kontaktid leiate veebilehelt: http://alkoinfo.ee/et/nou-ja-abi/spetsialisti-abi/kuhu-poorduda/. Kui lehekülge veidi alla kerite, on seal kontaktide tabel. Programmi raames on võimalik ka lähedastel nõustamisele pöörduda. Seda hoolimata sellest, et liigtarvitav pereliige ise veel ravil ei viibi. Saate sealt ehk rohkem nõu, kuidas oma kaaslast motiveerida ravile pöörduma. Kuigi keskused peaksid püüdma visiidi aja leida 5 tööpäeva jooksul, siis paraku olen kuulnud olukordi, kus järjekord on kuni kuu. Siiski innustan Teid pöörduma, et endale aeg broneerima, sest kuskilt tuleb alustada. Kui helistate üldregistratuuri, soovitan igaks juhuks öelda, et soov on teenusele tulla programmi „Kainem ja tervem Eesti“ raames.

Ravi programmi „Kainem ja tervem Eesti“ raames on tasuta, ravimid (kui neid peetakse vajalikuks) tuleb aga patsiendil endal maksta. Juhul, kui patsiendil on mõned teised haigused peale alkoholitarvitamise häire ja need vajavad viivitamatut abi, siis nende ravi rahastab Haigekassa. Sellisel juhul on oluline, et inimesel oleks tervisekindlustus. „Kainem ja tervem Eesti“ teenuste puhul pole vahet, kas on ravikindlustus või ei ole.

Ravi sisu kohta saate lugeda veel siit: http://alkoinfo.ee/et/nou-ja-abi/spetsialisti-abi/milles-seisneb-alkoholitarvitamise-haire-ravi/. Alkoinfo.ee lehelt võite leida veel ka muud kasulikku infot.

21.06.2018 16:06

Isa on viimase pooleteise aastaga ennast täitsa põhja joonud. Kas on sellist kohta kuhu saaks ta ravile viia. Et äkki saaks siis kaineks. praegu ei saa ta üldse aru mis teeb. Purjus peaga tuleb koju siis peksab ja laamendab ja pärast ei mäleta midagi. Asukoht on Läänemaa. Kas on sellist kohta kuhu inimene viia ravile, kasvõi vägisi kuidagi .

Anneli Sammel

Anneli Sammel

alkoholi ja tubaka valdkonna juht, Tervise Arengu Instituut

21.06.2018

Loe täispikkuses

Tere

Tänan, et kirjutasite. Sooviks väga Teid aidata, kuid rohkem kui info jagamine mul pakkuda pole. Alkoholitarvitamise häire ravi on vabatahtlik, sundravi saab määrata ainult kohtulikult.Teisest küljest on teada, et ravi saab edukas olla vaid siis, kui inimesel endal on soov oma elu muuta. Seda seetõttu, et alkoholitarvitamise häire ravi seisneb eelkõige nende olukordade ära tundmises, mis teda jooma panevad ning lahenduste leidmisel nende olukordadega toime tulemiseks. Sellega tehakse tööd mitmete erinevate nõustamiste ja teraapiate abil regulaarselt pika perioodi (kuude) vältel. Joomasööstu katkestamist küll tehakse, kuid sellele peaks siiski järgnema nõustamine ja teraapiad, milleks inimene peab endas leidma jõudu ja tahtmist. Ka nn ampulli panemine ei anna siin pikaajalist tulemust, sest kui ravimi toimeaeg lõppeb või see ei imendu täiel määral, siis edasi on küsimus ainult inimese usus, kas ravim aitab või mitte. Sama toimeainega on ravimid olemas ka tableti kujul ja neid regulaarselt võttes on toimeaine tugevam. Kuid ravimid ei ole siiski määrava tähtsusega, vaid olulisemaks saavad ikka need nõustamised ja teraapiad, et inimene õpiks uut moodi elama. Sellist terviklikumat ravi käsitlust pakuvad mitmed keskused üle Eesti. Nende kontaktid leiate veebilehelt: http://alkoinfo.ee/et/nou-ja-abi/spetsialisti-abi/kuhu-poorduda/. Kui lehekülge veidi alla kerite, on seal kontaktide tabel, kust leiate endale sobiva asutuse ja kontaktinfo. Kuigi keskused peaksid püüdma visiidi aja leida 5 tööpäeva jooksul, siis paraku olen kuulnud olukordi, kus järjekord on kuu kuni kaks kuud. Sel juhul innustan Teid pöörduma mõne Teise keskuse poole. Kui helistate üldregistratuuri, soovitan igaks juhuks öelda, et soov on teenusele tulla programmi Kainem ja tervem Eesti raames. Üldiselt on esmaseks kontaktiks vaimse tervise õde, kes teeb esmase hindamise ja selgitab ravi käiku. Sealt edasi peetakse nõu psühhiaatriga ning lepitakse kokku raviplaan. Peamisteks kontaktideks ravi käigus on pigem õde ja psühholoog, kellel on rohkem aega patsiendile pühendada. Psühhiaater jälgib ravi kulgu ja vajadusel muudab raviplaani.

Kui Teie isa siiski ei soovi veel ravile pöörduda, siis sama programmi raames on võimalik ka lähedastel nõustamisele pöörduda. Seda hoolimata sellest, et liigtarvitav pereliige ise veel ravil ei viibi. Julgustan Teid ka sellele nõustamisele minema, ehk saate rohkem nõu kui minult, kuidas oma isa motiveerida ja endale seejuures mitte liiga teha.

Ravi programmi Kainem ja tervem Eesti raames on tasuta, ravimid (kui neid peetakse vajalikuks) tuleb aga patsiendil endal maksta. Juhul, kui patsiendil on mõned teised haigused peale alkoholitarvitamise häire ja need vajavad viivitamatut abi, siis nende ravi rahastab Haigekassa. Sellisel juhul on oluline, et inimesel oleks tervisekindlustus. Kainem ja tervem Eesti teenused on tasuta nii ravikindlustatud kui -kindlustamata inimestele.

Ravi sisu kohta saate lugeda veel siit: http://alkoinfo.ee/et/nou-ja-abi/spetsialisti-abi/milles-seisneb-alkoholitarvitamise-haire-ravi/. Alkoinfo.ee lehelt võite leida veel ka muud kasulikku infot.

Loodan, et sellest infost oli pisutki abi. Soovin Teile jõudu ja kannatlikku meelt! Püüdke siiski isa veenda tema kainematel hetkedel, sest purjus inimesega pole mõtet vaidlema minna, ka arstid ei võta inimest raviasutusse päris purjus olekus. Kainematel hetkedel saate ehk panna teda mõtlema, mis on need asjad elus, mis paneksid teda muutuma ja mille nimel võtta ette see pikk teekond oma joomise kontrolli alla saamiseks.

  • Küsi nõu


    (Esita oma alkoholiga seonduv küsimus või mure.)


  • (Sinu e-posti aadressi ei avaldata.)
  • Vastus saadetakse Sinu esitatud e-postile ning küsimus koos vastusega avaldatakse ka alkoinfo.ee veebilehel. Küsimustele vastatakse viie tööpäeva jooksul.

Küsimustele vastavad

Küsimustele vastavad

Anneli Sammel

Anneli Sammel

alkoholi ja tubaka valdkonna juht, Tervise Arengu Instituut

Kadri Andresen

Kadri Andresen

psühhiaater AJK-Kliinik, Tartu

Karin Kilp

alkoinfo.ee toimetaja Tervise Arengu Instituut

Liina Üksik

Liina Üksik

vanemspetsialist, Tervise Arengu Instituut

Ljudmilla Atškasov

Ljudmilla Atškasov

psühholoog AJK-Kliinik, Tartu

Triin Sokk

Triin Sokk

vanemspetsialist Tervise Arengu Instituut

  • Küsi nõu


    (Esita oma alkoholiga seonduv küsimus või mure.)


  • (Sinu e-posti aadressi ei avaldata.)
  • Vastus saadetakse Sinu esitatud e-postile ning küsimus koos vastusega avaldatakse ka alkoinfo.ee veebilehel. Küsimustele vastatakse viie tööpäeva jooksul.
X
testid siit saad abi
euro